Shutout οι Σέιμπρς από τους Κάνακς

Δύσκολη αγωνιστική και για τις δυο ομάδες, Βανκούβερ Κάνακς και Μπάφαλο Σέιμπρς με τους πρώτους να καταφέρνουν να σκοράρουν το μοναδικό γκολ, ενώ οι δεύτεροι βγήκαν shutout.

Στη 1η περίοδο, δεν σημειώθηκε κανένα γκολ με τις δυο ομάδες να παλεύουν το ίδιο για το πρώτο προβάδισμα. Οι Σέιμπρς υπερτερούν κατά 2 μονάδες στα σουτ στο τέρμα (9) σε σύγκριση με τους Κάνακς.

Στη 2η περίοδο, ο Μπέσερ σκοράρει σε 39 δευτερόλεπτα για τους Κάνακς. Οι Σέιμπρς καλούν το coach’s challenge για οφσάιντ και μετά από έλεγχο της διαιτησίας, κηρύχθηκε το οφσάιντ και το γκολ ακυρώνεται. Γρήγορα, στο 3′, οι Κάνακς βρίσκουν ξανά την εστία με τον Λάφερτι να σκοράρει στο ριμπάουντ.

Στη 3η περίοδο, δεν μπήκε κανένα γκολ όπως και στην 1η περίοδο. Ίσος αριθμός σουτ στο τέρμα και για τις δυο ομάδες, αλλά κανένας δεν βρήκε το εσωτερικό του. Με το σκορ να παραμένει 1-0, οι Κάνακς παίρνουν την νίκη.