Ο Όρλοφ φέρνει την νίκη στους Χάρικεϊνς στα τελευταία 36 δευτερόλεπτα!

Οι Καρολίνα Χάρικεϊνς ολοκληρώνουν τον τελευταίο του αγώνα πριν τη διακοπή της σεζόν με νίκη 3-2 κόντρα στους Αριζόνα Κογιότς. Οι τελευταίοι δεν μπόρεσαν να παράγουν επίθεση και αυτό φαίνεται από το αποτέλεσμα της αγωνιστικής.

Στη 1η περίοδο, το σκορ ανοίγει ο Κούλι για τους Κογιότς στο 14΄. Ο Γκάνθερς επιχείρησε να σκοράρει, αλλά ο δίσκος εκτράπηκε από τον Ράντα στον Κούλι, ο οποίος το βάζει στο ριμπάουντ.

Στη 2η περίοδο, ο Νέκας φέρνει την ισοφάριση στο 7΄, στο power play, με one-timer από τον αριστερό κύκλο.

Στη 3η περίοδο, οι Κογιότς δεν μπόρεσαν να πετύχουν ούτε ένα σουτ. Οι Χάρικεϊνς καταφέρνουν να πάρουν το προβάδισμα στα τελευταία 36 δευτερόλεπτα χάρη στον Όρλοφ, ο οποίος σκόραρε από τον αριστερό κύκλο. Ο Φαστ ολοκληρώνει το σκορ, 13 δευτερόλεπτα αργότερα, βάζοντας γκολ με τον δίσκο να έχει εκτραπεί από τον Τζάρβις.