Νίκες για Όιλερς και Σέιμπρς

Οι Έντμοντον όιλερς εξασφάλισαν την 16η συνεχόμενη νίκη τους (μια μονάδα κοντά στο σπάσουν το ρεκόρ για τις περισσότερες σερί νίκες στην λίγκα) αντιμετωπίζοντας τους Νάσβιλ Πρεντέιτορς και κερδίζοντάς του με 4-1. Οι Μπάφαλο Σέιμπρς κάνανε την ανατροπή μετά την 1η περίοδο, σημειώνοντας 5-2 νίκη κόντρα στους Σαν Χοσέ Σαρκς.

Νάσβιλ Πρεντέιτορς-Έντμοντον Όιλερς

Στην 1η περίοδο, το σκορ ανοίγει ο Νούτζεντ-Χόπκινς για τους Όιλερς στο 8′ σκοράροντας στο power play από το slot.

Στη 2η περίοδο, ο Ντράιζαϊλτ διπλασιάζει το σκορ στο 11′ στο power play. Δέχεται πάσα από τον ΜακΝτέιβιντ και σκοράρει στο κάτω μέρος του δεξιού κύκλου με one-timer.

Στη 3η περίοδο, ο ΜακΝτέιβιντ επεκτείνει το σκορ των Όιλερς στο 9′: σκοράρει στο ριμπάουντ, πίσω από την εστία. Στο 13′, ο Σίζονς βάζει το μοναδικό γκολ των Πρεντέιτορς. Περίπου στα τελευταία πέντε λεπτά, οι Πρεντέιτορς αντικαθιστούν τον τερματοφύλακά τους για έναν έξτρα σκέιτερ. Στο 16΄, ο Χάιμαν ολοκληρώνει το σκορ, δίνοντας στους Όιλερς νίκη 4-1.

Μπάφαλο Σέιμπρς-Σαν Χοσέ Σαρκς

Στη 1η περίοδο, το σκορ ανοίγει ο Βλάσικ για τους Σαρκς στο 9′, από τον αριστερό κύκλο. Στην συνέχεια, ο Ρούτα το διπλασιάζει στο 11′ σουτάροντας από την μπλε γραμμή. Στο 15′, ο Πετέρκα βάζει το πρώτο γκολ των Σέιμπρς. Ο Κόζενς μετακινεί τον δίσκο γύρω από την εστία του αντιπάλου του, πασάρει τον δίσκο στο Πετέρκα, ο οποίος βρίσκεται μπροστά στο τέρμα και ο τελευταίος σκοράρει. Στο 18′, ο Γκρίνγουεϊ φέρνει τη ισοφάριση.

Στη 2η περίοδο, ο Τακ «σπάει» την ισοπαλία στο 1΄, για να δώσει το προβάδισμα στους Σέιμπρς, σκοράροντας από τον δεξιό κύκλο.

Στη 3η περίοδο, οι Σέιμπρς σημειώνουν δυο ακόμα γκολ. Ο Πετέρκα, βάζει το τέταρτο, στο 4΄, με one-timer γκολ από τον δεξιό κύκλο. Ο Κόζενς, ολοκληρώνει το σκορ, στο 15΄, με γκολ στο άδειο τέρμα των Σαρκς.