Νίκη των Σταρς στην παράταση με Χάρλι κόντρα στους Κάπιταλς

Την εξασφάλισαν την νίκη τους οι Ντάλας Σταρς στην αγωνιστική τους κόντρα με τους Ουάσινγκτον Κάπιταλς. Οι τελευταίοι ηττήθηκαν στην παράταση με 3-2 μετά την ανατροπή που κάνανε στα τελευταία δευτερόλεπτα της 3ης περιόδου. Ο Χάρλι, για άλλη μια φορά, είναι ο σκόρερ που λήγει την παράταση για τους Σταρς. Μάλιστα, το ίδιο ακριβώς είχε συμβεί στον προηγούμενο αγώνα τους, κόντρα με τους Νιου Τζέρσι Ντέβιλς (26/01).

Στη 1η περίοδο, το σκορ ανοίγουν οι Κάπιταλς με τον Μάνθα στο 10′. Στα επόμενα δύο λεπτά, οι Σταρς παίρνουν το προβάδισμα με σκόρερ τους Τζόνστον και Χάρλι, οι οποίοι σκοράρουν από το slot, ο καθένας αντίστοιχα στο κάθε λεπτό (11′ και 12′).

Στη 2η περίοδο, ο Σάντιν φέρνει την ισοφάριση στο 7′, σκοράροντας από την κορυφή της επιθετικής ζώνης. Στο 11′, ο Μάρσμεντ «σπάει» την ισοπαλία για να δώσει το προβάδισμα στους Σταρς από την μπλε περιοχή.

Στη 3η περίοδο, ο Ντουσέν σημειώνει το τέταρτο γκολ των Σταρς. Οι Κάπιταλς χάσανε την κατοχή του δίσκου, αφού ο αμυντικός τους γλύστρισε στην προσπάθεια να αμυνθεί και ο Μάρσμεντ τον παίρνει και τον πασάρει στον Ντουσέν, ο οποίος με την σειρά του σκοράρει από το slot. Στα τελευταία τρία λεπτά οι Κάπιταλς αντικαθιστούν τον τερματοφύλακα τους για έναν έξτρα σκέιτερ. Στο 18′, ο Οβέσκιν σουτάρει από την κορυφή της επιθετικής ζώνης στο power play και οι Κάπιταλς βρίσκονται με διαφορά μια μονάδα από τους Σταρς. Στα τελευταία 43 δευτερόλεπτα, ο Στρόουμ κάνει την ανατροπή όπου φέρνει την ισοφάριση για να συνεχίσει τον αγώνα στην παράταση.

Στην παράταση, ο Χάρλι λήγει τον αγώνα στο 3′ για να φέρει την νίκη στους Σταρς, οι οποίοι παραλίγο να την πάρουν στην 3η περίοδο.