«6άρι» για Μπρούινς, 5η σερί ήττα για τους Φλάιερς

Οι Μπόστον Μπρούινς «χάρισαν» στους Φιλαδέλφια Φλάιερς την πέμπτη συνεχόμενη ήττα τους στην 6-2 αγωνιστική εναντίον τους, ανεβαίνοντας παράλληλα στην δεύτερη θέση της κατάταξης στην λίγκα.

Στη 1η περίοδο, το σκορ ανοίγουν οι Μπρούινς με τον Πάστρνακ στο 14′ από την κορυφή του δεξιού κύκλου. Στο επόμενο λεπτό, ο ΜακΑβόι διπλασιάζει το σκορ, σουτάροντας κοντά στην μπλε περιοχή από την δεξιά πλευρά. Ένα λεπτό αργότερα, πάλι, ο Μπόκβιστ επεκτείνει το σκορ των Μπρούινς και στο 18′, ο Πάστρνακ, ξανά, ολοκληρώνει την περίοδο με προβάδισμα τους 4-0.

Στη 2η περίοδο, οι Φλάιερς πραγματοποιούν αλλαγή τερματοφύλακος: ο Πέτερσεν αντικαθιστά τον Έρσον. Ο βαν Ρίμζνταϊκ σημειώνει το πέμπτο γκολ για τους Μπρούινς στο ριμπάουντ σε 45 δευτερόλεπτα από την έναρξη της περιόδου. Στο 16′, ο Φόρστερ φέρνει το πρώτο γκολ για τους Φλάιερς, σκοράροντας από τον δεξιό κύκλο.

Στη 3η περίοδο, ο Φόρστερ διπλασιάζει το σκορ των Φλάιερς στο 11′. Στο 15′, ο Κόιλ ολοκληρώνει το σκορ, διαμορφώνοντας την νίκη των Μπρούινς σε 6-2.