Γύρος 1, Αγώνας 2: Οι πρωταθλητές του 2023, Βέγκας Γκόλντεν Νάιτς, προσπαθούν να διεκδικήσουν για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά τον τίτλο. Εξασφάλισαν νίκη 3-1 στον δεύτερο αγώνα τους κόντρα στους Ντάλας Σταρς και έχουν προβάδισμα 2-0 στην σειρά α΄γνων του πρώτου γύρου.

Στη 1η περίοδο, το σκορ ανοίγει ο Ρόμπερτσον για τους Σταρς στο 16΄ σκοράροντας στο power play από την κορυφή του δεξιού κύκλου. Στο 18΄, οι Γκόλντεν Νάιτς ισοφαρίζουν χάρη στον Μάρσεσο. Ο Ίκελ επιχειρεί breakaway, αλλά είδε ότι δεν θα το εκτελούσε επιτυχώς, οπότε έκανε την πάσα στον Μάρσεσο.

Στη 2η περίοδο, ο Χάνιφιν «σπάει» την ισοπαλία για να δώσει το προβάδισμα στους Γκόλντεν Νάιτς στο 18΄ από τον αριστερό κύκλο.

Στη 3η περίοδο, ο Ίκελ ολοκληρώνει το σκορ στο άδειο τέρμα των Σταρς, κάνοντας το 3-1 στα τελευταία 33 δευτερόλεπτα.