Νίκη των Αϊλάντερς στη παράταση με Νέλσον, «απείλησαν» οι Φλάιερς

4-3 νίκη για τους Νιου Γιορκ Αϊλάντερς κόντρα στους Φιλαδέλφια Φλάιερς με 4-3 στην παράταση, με τον Μπροκ Νέλσον να σκοράρει το νικητήριο γκολ.

Στη 1η περίοδο, οι Φλάιερς ανοίγουν το σκορ με τον Κέιτς στο 4′ από το slot. Στο 12′, ο Μάρτιν φέρνει την ισοφάριση σκοράροντας από το slot. 18 δευτερόλεπτα αργότερα, ο Χορβάτ δίνει το προβάδισμα στους Αϊλάντερς με γκολ από τον αριστερό κύκλο.

Στη 2η περίοδο, ο Σάνχαϊμ μοιράζει το σκορ σε 42 δευτερόλεπτα από το slot. Ο Λι λήγει την περίοδο με προβάδισμα των Αϊλάντερς ξανά σκοράροντας μπροστά στην εστία.

Στη 3η περίοδο, ο Φροστ πετυχαίνει την ισοφάριση στα τελευταία 9 δευτερόλεπτα (!) κρατώντας το παιχνίδι ζωντανό για τους Φλάιερς, και ο αγώνας συνεχίζεται στην παράταση.

Στην παράταση, ο Νέλσον την λήγει σε ένα λεπτό για να χαρίσει την νίκη στους Αϊλάντερς.