Γύρος 1, Αγώνας 3: Νίκη για τους Καρολίνα Χάρικεϊνς με 3-2, αυξάνοντας την πρωτιά τους στην σειρά αγώνων με τους Νιου Γιορκ Αϊλάντερς κατά 3-0.

Στην 1η περίοδο, το σκορ ανοίγουν οι Χάρικεϊνς στο 4΄ με σκόρερ τον Μπερνζ, ο οποίος σκόραρε έξω από την κορυφή του δεξιού κύκλου. Στο 10΄, ο ΄Ορλοβ διπλασιάζει το σκορ από τον αριστερό κύκλο.

Στην 2η περίοδο, ο Ένγκβαλ μειώνει την διαφορά στο 2΄ μπροστά στην εστία. Στο 7΄, ο Άχο κάνει το 3-1 από το slot. Στο 17΄, ο Νέλσον απείλησε στο ριμπάουντ.

Στην 3η περίοδο, οι Αϊλάντερς δεν κατάφεραν να πετύχουν την ισοφάριση και οι Χάρικεϊνς παίρνουν την νίκη.

Αν οι Χάρικεϊνς κερδίσουν τον τέταρτο αγώνα, θα προκριθούν στον δεύτερο γύρο, ενώ οι Αϊλάντερς θα αποκλειστούν από τα πλέι-οφ.