Δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική για τους Άναχαϊμ Ντακς, αυτή την φορά κόντρα στους Νιου Τζέρσι Ντέβιλς, όπου τους κέρδισαν με 4-3.

Στη 1η περίοδο, το σκορ ανοίγει ο Βατράνο για τους Ντακς στο 3′ από τον δεξιό κύκλο. Στο 17′, ο Μάιερ φέρνει την ισοφάριση στο ριμπάουντ. Στο επόμενο λεπτό, οι Ντακς ανταποδίδουν με προβάδισμα με γκολ του Χένρικ με tip-in από σουτ του Τζόουνς.

Στη 2η περίοδο, ο Τζόουνς κάνει το 3-1 στο 13′ με tip-in από τον Λίντστρομ. Στο 15′, ο Τζακ Χιουζ διπλασιάζει το σκορ των Ντέβιλς στο power play από τον αριστερό κύκλο. Στο 17′, ο Βατράνο επεκτείνει το προβάδισμα των Ντακς.

Στη 3η περίοδο, οι Ντέβιλς πραγματοποιούν αλλαγή τερματοφύλακος: ο Σμιντ αντικαθιστά τον Ντος, καθώς ο δεύτερος επέτρεψε 4 γκολ σε συνολικά 14 σουτ των Ντακς (οι Ντέβιλς είχαν 2 γκολ σε 33 σουτ). Στο 17΄, ο Τοφόλι σκοράρει στο power play στο ριμπάουντ για να κλείσει την διαφορά κατά μια μονάδα. Με 2 δευτερόλεπτα να απομένουν, οι Ντέβιλς κερδίζουν πέναλτι, καθώς ο Βατράνο έσπρωξε το τέρμα τους. Ο Τζακ Χιουζ αναλαμβάνει την εκτέλεση, την οποία απέτυχε.