Σταθερή επικράτηση των Ντέβιλς, νίκη 3-1 επί των Κράκεν

Νίκη για τους Νιου Τζέρσι Ντέβιλς κόντρα στους Σιατλ Κράκεν με 3-1, με τους πρώτους να επικρατούν σταθερά καθόλη τη διάρκεια.

Στη 1η περίοδο, το σκορ ανοίγουν οι Ντέβιλς στο 13′ με γκολ του Τόφολι στο power play σουτάροντας από το slot.

Στη 2η περίοδο, ο Τζακ Χιουζ διπλασιάζει το σκορ σε 48 δευτερόλεπτα, σουτάροντας από πολύ κλειστή γωνία στην αριστερή πλευρά της εστίας. Στο 4′, ο Μέρσερ προσθέτει ένα ακόμα γκολ στο ριμπάουντ. Στο 10′, παραλίγο οι Ντέβιλς να βάλουν και το τέταρτο με τον Νέμετς στο power play. Όμως, οι Κράκεν κάλεσαν το coach’s challenge για εμποδισμό τερματοφύλακος από τον Χάουλα και μετά από έλεγχο της διαιτησίας, το γκολ ακυρώθηκε για αυτόν το λόγο.

Στη 3η περίοδο, ο Μπόργκεν ολοκληρώνει το σκορ φέρνοντας το πρώτο γκολ των Κράκεν στο 10′, σουτάροντας από την κορυφή του δεξιού κύκλου.