Νίκη των Σταρς στην παράταση επί των Ντακς με Χάρλι

Εξασφάλισαν νίκη 4-3 οι Ντάλας Σταρς κόντρα στους Άναχαϊμ Ντακς. Ο Τόμας Χάρλι λήγει την παράταση σε 28 δευτερόλεπτα!

Στη 1η περίοδο, το σκορ ανοίγει ο Ντούσεν για τους Σταρς στο 3′ από τον αριστερό κύκλο. Στο 16΄, ο Βακανάινεν φέρνει την ισοφάριση , σημειώνοντας ταυτόχρονα και το πρώτο του γκολ στην λίγκα, έστω και αργά, μετά από 108 αγωνιστικές.

Στη 2η περίοδο, ο Τέρι «σπάει» την ισοπαλία για να δώσει το προβάδισμα στους Ντακς στο 2΄, από το slot. Στο 6΄, οι Σταρς πετυχαίνουν την ισοπαλία με τον Σμιθ. Αρχικά, φάνηκε ότι ο Γκίμπσον έσωσε το γκολ, αλλά μετά από έλεγχο της διαιτησίας θεωρήθηκε ότι το γκολ στέκει, καθώς ο Γκίμπσον ναι μεν έπιασε τον δίσκο, αλλά το γάντι του πέρασε τα όρια της γραμμής του τέρματος.

Στη 3η περίοδο, οι Ντακς παίρνουν νωρίς το προβάδισμα πάλι. Σε 12΄, ο Σίλβερμπεργκ σκοράρει με τον Λούντεστρομ να κάνει την πάσα από πίσω την γραμμή του τέρματος. Στο 11΄, ο Χάισκανεν φέρνει τους Σταρς ίσους πάλι, σκοράροντας από τη κορυφή του δεξιού κύκλου. Χωρίς να σημειωθούν και άλλα γκολ, ο αγώνας συνεχίζεται στην παράταση.

Στη παράταση, οι Σταρς παίρνουν την νίκη αμέσως: ο Χάρλι την λήγει σε 28 δευτερόλεπτα! Παίρνει τον δίσκο μετά το face-off που κέρδισαν οι Σταρς, πατινάρει μέχρι στη επιθετική ζώνη και σουτάρει έξω από τον αριστερό κύκλο.