Νίκη των Μπλάκχοκς στην παράταση με Τζόουνς

Με την κάθε περίοδο να ανήκει και σε διαφορετική ομάδα, οι Σικάγο Μπλάκχοκς εξασφαλίζουν νίκη 4-3 κόντρα στους Νιου Γιορκ Αϊλάντερς με γκολ του Σεθ Τζόουνς στην παράταση.

Στη 1η περίοδο, οι Μπλάκχοκς επικράτησαν, όμως οι Αϊλάντερς στάθηκαν τυχεροί, καθώς έληξαν την περίοδο με προβάδισμα τους με τον Νέλσον να τους το δίνει στο 7′. Μάλιστα, αυτό ήταν και το πρώτο σουτ στο τέρμα για τους Αϊλαντερς, καθώς μέχρι και σε εκείνο το λεπτό οι Μπλάκχοκς υπερτερούσαν με 6 σουτ.

Στη 2η περίοδο, οι Μπλάκχοκς κάνανε την ανατροπή στο τελευταίο λεπτό. Ο Κατσούκ φέρνει την ισοφάριση στο 19΄. Επιχειρεί breakaway, όμως η προσπάθεια του αποκρούεται από τον Σόροκιν. Ο δίσκος εκτρέπεται στον ίδιο πάλι, ο οποίος τον μετακινεί πίσω στην μπλε γραμμή και σκοράρει από το slot. Στα τελευταία 45 δευτερόλεπτα, ο Άντερσον «σπάει» την ισοπαλία για να δώσει το προβάδισμα στους Μπλάκχοκς, σκοράροντας από πάσα του Μπλάκγουελ, δεξιά της εστίας.

Στη 3η περίοδο, οι Αϊλάντερς είναι αυτή που «γυρνάνε» το παιχνίδι. Ο Ντίκινσον επεκτείνει το σκορ των Μπλάκχοκς στο 5′. Στη συνέχεια, ο Χορβάτ με πάσα του Μπαρζάλ από απέναντι, σκοράρει από τον αριστερό κύκλο στο 6΄, φέρνοντας τους Αϊλάντερς ένα πόντο πιο κοντά με τους αντιπάλους τους. Στο 12′, ο Παλμιέρι πετυχαίνει την ισοπαλία, όπου μετακίνησε τον δίσκο γύρω από την εστία των Μπλάκχοκς και σκοράρει από το πλάι. Με την 3η περίοδο να λήγει σε ισοπαλία, ο αγώνας συνεχίζεται στην παράταση.

Στην παράταση, οι Μπλάκχοκς το λήγουν ταχύτατα, μέσα σε 22 δευτερόλεπτα με γκολ του Τζόουνς ψηλά στο slot.