Δυναμική αρχή από τους Ντακς στην 5-3 νίκη επί των Πρεντέιτορς

Μετά από 5 συνεχόμενες ήττες, οι Άναχαϊμ Ντακς κατάφεραν να εξασφαλίσουν νίκη με 5-3 κόντρα στους Νάσβιλ Πρεντέιτορς, κρατώντας το προβάδισμα σταθερά από την 1η περίοδο.

Στη 1η περίοδο, οι Ντακς επικράτησαν στο δεύτερο μισό της περιόδου με γκολ να μπαίνουν στην εστία των Πρεντέιτορς ανά τρία λεπτά. Το σκορ ανοίγει ο Στρόουμ στο 11′ σε breakaway με ένα five-hole γκολ. Ο Βατράνο διπλασιάζει το σκορ στο 14′ και ο ΜακΤάβις το επεκτείνει στο 17′, στο power play. Ο Ντοστάλ απέκρουσε και τα 11 σουτ των Πρεντέιτορς, κρατώντας την εστία του ανέπαφη καθόλη τη διάρκεια της περιόδου.

Στη 2η περίοδο, ο Ζίγκρας δεν επιστρέφει στον αγώνα λόγω τραυματισμού από την προηγούμενη περίοδο. Ο Τέρι σημειώνει το τέταρτο γκολ των Ντακς στο 3′. Ο Ντοστάλ συνέχισε να αποκρούει όλα τα σουτ των Πρεντέιτορς και η δεύτερη περίοδος λήγει πάλι με προβάδισμα των Ντακς.

Στη 3η περίοδο, οι Πρεντέιτορς επικράτησαν, χωρίς βέβαια να «χάσουν» οι Ντακς την νίκη τους. Στο 3′, ο Γκούντας ολοκληρώνει το σκορ των Ντακς. Στη συνέχεια, ακολούθησε το «χατ-τρικ» των Πρεντέιτορς, ξεκινόντας από με τον Καριέ στο 9΄. Ο Τομασίνο, έκανε το σκορ 5-2 στο 17′. Ο Γκούριανοβ, σκοράρει το πρώτο του γκολ αυτή τη σεζόν, για να ανεβάσει τους Πρεντέιτορς 5-3 στο τελευταίο λεπτό.