Shutout οι Ντακς από τους Κογιότς

Μετά την εντυπωσιακή νίκη κόντρα στους πρωταθλητές, Βέγκας Γκόλντεν Νάιτς, οι Άναχαϊμ Ντακς δεν κατάφεραν να φέρουν την ίδια εμφάνιση και κίνητρο απέναντι στους Αριζόνα Κογιότς, οι οποίοι δεν τους άφησαν να σκοράρουν ούτε μια φορά με το σκορ να διαμορφώνεται 2-0 υπέρ τους.

Στη 1η περίοδο, το σκορ ανοίγει ο Κέλερ για τους Κογιότς στο 7′ σε power play. Στο υπόλοιπο της περιόδου, ο Γκίμπσον κυριολεκτικά «έσωσε» τους Ντακς από πιθανά κι άλλα γκολ από τους αντιπάλους τους. Οι Ζίγκρας και Στρόουμ είχαν καλές ευκαιρίες να σκοράρουν για τους Ντακς, αλλά στάθηκαν άτυχοι στη προσπάθεια.

Στη 2η περίοδο, ο Κράουζ διπλασίασε το σκορ στο 10′, ο οποίος σκόραρε με one-timer, το οποίο ο Γκίμπσον δεν πρόλαβε να αντιδράσει αρκετά για να το αποκρούσει.

Στη 3η περίοδο, δεν σημειώθηκε κανένα γκολ. Ο Γκίμπσον, παρά τα δυο γκολ που παρέδωσε, παρέμεινε το πιο δυνατό κομμάτι των Ντακς, με σημαντικές αποκρούσεις, όμως οι Κογιότς είναι αυτοί που φεύγουν με την νίκη. Ο Ίνγκραμ εξασφάλισε το 4ο shutout του: έσωσε και τα 28 σουτ των Ντακς και κράτησ την εστία του ασφαλή.