Νίκη των Πάνθερς με Βέρχεϊτζι κόντρα στους Ρέιντζερς

Νίκη 4-3 εξασφάλισαν οι Φλόριντα Πάνθερς κόντρα στους Νιου Γιορκ Ρέιτζερς, οι οποίοι αυτοί την στιγμή βρίσκονται σταθερά ψηλά στην κατάταξη.

Στη 1η περίοδο, το σκορ ανοίγει αργά, στο 18′, ο Ροντρίγκεζ για τους Πάνθερς. Οι τελευταίοι, νωρίτερα, είχαν τρομερή ευκαιρία στο 14′, όμως ο Κουίκ απέκρουσε (μεταξύ και το ριμπάουντ). Οι Ρέιντζερς, παρόλο που δεν σκόραραν ακόμα, δείχνουν καλή εμφάνιση, πράγμα διόλου περίεργο καθώς βρίσκονται πολύ ψηλά στην κατάταξη της λίγκας αυτή τη σεζόν.

Στη 2η περίοδο, οι Ρέιντζερς παραλίγο να σκοράρουν στο 5′ με breakway, όμως ο Μπομπρόφσκι το έσωσε. Στο ίδιο λεπτό, ακολούθησε ένας μικρός “καταιγισμός” από σουτ από τους Ρέιντζερ. Τρομερή ευκαιρία είχαν λίγα δευτερόλεπτα αργότερα, την οποία ο Μπομπρόφσκι δεν θα μπορούσε να αποκρούσει τον δίσκο, ο οποίος κατέληξε τελικά στο πόστο, οπότε οι Πάνθερς την γλύτωσαν για μια στιγμή. Ο Ράινχαρτ διπλασιάζει το σκορ τους στο 8′. Στο 13′, μπαίνει το πρώτο γκολ των Ρέιντζερς με σκόρερ τον Πάναριν. Στο επόμενο λεπτό, ο Κούλι φέρνει την ισοφάριση. Ο Ράινχαρτ, ξανά, καταφέρνει να «σπάσει» την ισοπαλία στο 17′ για να λήξει την περίοδο με προβάδισμα των Πάνθερς.

Στη 3η περίοδο, ο Ζιμπανίτζαντ φέρνει την ισοφάριση στο 12′. Οι Πάνθερς απαντάνε γρήγορα στο επόμενο λεπτό με τον Βέρχεϊτζι να στέλνει τον δίσκο στην εστία των Ρέιντζερς. Στα επόμενα οκτώ λεπτά, δεν σημειώθηκε κανένα γκολ και το αποτέλεσμα ως έχει με νίκη των Πάνθερς.