Νίκη των Ντακς 5-1 με χατ-τρικ του Χενρίκ

Νίκη για τους Άναχαϊμ Ντακς κόντρα στους Νιου Τζέρσι Ντέβιλς, με το σκορ να διαμορφώνεται σε 5-1, ενώ παράλληλα τρία από τα πέντε γκολ ανήκουν στον Άνταμ Χενρίκ, όπου και πέτυχε πρώτο χατ-τρικ της καριέρας του ενάντια στην προηγούμενη ομάδα του.

Στη 1η περίοδο, δεν σημειώθηκε κανένα γκολ. Οι Ντέβιλς ήταν πιο δυνατοί σε σύγκριση με τους Ντακς, βέβαια αυτό δεν είχε πολύ σημασία αφού δεν σκόραραν καθόλου. Είχαν από 14 προσπάθειες, ενώ οι Ντακς πέτυχαν μόνο 4.

Στη 2η περίοδο, το σκορ ανοίγει ο Χενρίκ για τους Ντακς στο 1′ σε power play. Στη συνέχεια, ο ίδιος, πάλι, το διπλασιάζει στο 11′. Ο ΜακΛόουντ πετυχαίνει το πρώτο γκολ για τους Ντέβιλς 44 δευτερόλεπτα πριν την λήξη της περιόδου.

Στη 3η περίοδο, ο Κίλορν προσθέτει το τρίτο γκολ για τους Ντακς στο 4′. Ο Τέρι αύξησε το προβάδισμά τους στο 9′. Στα τελευταία 7 λεπτά, ο Ραφ χρησιμοποιεί μια νέα τακτική: επειδή οι Ντέβιλς μπήκαν σε power play, αντικατέστησε τον Σμιντ για έναν έξτρα σκέιτερ αρκετά νωρίς, ώστε να αποκτήσουν μεγαλύτερο πλεονέκτημα 6-on-4. Παρά αυτό το πλεονέκτημά τους, ο Χενρίκ καταφέρνει να ολοκληρώσει το χατ-τρικ του στο 14′. Οι Ντέβιλς δεν κατάφεραν να «αναρρώσουν» και οι Ντακς παίρνουν την νίκη.