Εύκολη νίκη 6-2 των Χάρικεϊνς εναντίον των Σέιμπρς

Συνήλθαν οι Καρολίνα Χάρικεϊνς μετά την προηγούμενη ήττα τους εναντίον των Τάμπα Μπέι Λάιτνινγκ. Αυτή τη φορά αντιμετώπισαν τους Μπάφαλο Σέιμπρς και εξασφάλισαν νίκη 6-2 εναντίον τους.

Στη 1η περίοδο, το σκορ ανοίγει ο Άχο για τους Χάρικεϊνς στα 15′. Ο Ντρούρι το διπλασιάζει στο επόμενο λεπτό.

Στη 2η περίοδο, οι Χάρικεϊνς προσθέτουν άλλα τρία γκολ με τα δυο από αυτά να είναι σε power play. Ο Άχο σημειώνει το δεύτερο γκολ του και τρίτο των Χάρικεϊνς στο πρώτο λπτό σε power play.

Στη συνέχεια, ο Νέσεν επεκτείνει το σκορ σε 4-0 στα 14′. Ο Τεραβάινεν, λήγει την περίοδο, με το πέμπτο γκολ των «Κέινς» στα 18′.

Στη 3η περίοδο, ο Μίτελσταντ σημειώνει το πρώτο γκολ για τους Σέιμπρς στα 4′. Ο Τσέι σκοράρει ένα ακόμη γκολ στα 8′ για τους Χάρικεϊνς, δίνοντας τους ένα μεγάλο προβάδισμα 6-1. Στο επόμενο λεπτό, ο Τζοστ σκοράρει το δεύτερο και τελευταίο γκολ για τους Σέιμπρς. Αυτό προέκυψε επειδή ο Κότσετκοβ δεν πρόλαβε να πάει στο τέρμα του στην ώρα του, όπως φαίνεται και στο βίντεο παρακάτω: