Ένας Παναγίδης δεν φέρνει την άνοιξη…

Ο Παναγίδης ήταν στα βασικά πλάνα του Μάντζιου για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι και αγωνίστηκε για 67 λεπτά, πριν δώσει τη θέση του στον Κάρλσον.

Ο Σουηδός δεν έδειξε το παραμικρό και αυτό άφησε ένα ερωτηματικό στον κόσμο για το γεγονός ότι δεν κράτησε τον Παναγίδη μέχρι τέλους. Ο Κάρλσον δεν έχει δικαιολογήσει την παρουσία του στο ρόστερ του Άρη, ούτε τα λεφτά που παίρνει, κάνοντας σε κάθε παιχνίδι μία μέτρια προς κακή εμφάνιση.

Από την άλλη, ο Παναγίδης έτρεχε παντού, κάλυπτε, έκανε άμυνα, κουβάλησε και κράτησε τη μπάλα, κέρδισε το πέναλτι από το οποίο σκόραρε ο Φαμπιάνο, και είχε μία συνολικά θετικότατη παρουσία για σχεδόν 70 λεπτά.

Ωστόσο, ένας Παναγίδης δεν… φέρνει την άνοιξη. Όταν αποχώρησε ο νεαρός για να μπει ο Κάρλσον, το παιχνίδι ήταν το 1-2 και ο Άρης ήταν ανύπαρκτος επιθετικά στο δεύτερο ημίχρονο. Αντί εκεί να μείνει στο τερέν ένας παίκτης που έχει ενέργεια και την «τρέλα» της νεαρής ηλικίας, μπαίνει ένας ποδοσφαιριστής που δεν έχει δείξει κάτι, σε ένα σημείο του αγώνα όπου ο Άρης πρέπει να βρει γκολ.

Ο 19χρονος ήταν από τους καλύτερους των Κιτρινόμαυρων, ωστόσο αυτό στο τέλος της ημέρας δεν έχει καμία σημασία στο αποτέλεσμα καθώς ο Άρης έμεινε με άδεια τα χέρια μετά το ματς.