«Έσπασε» ο ΜακΤάβις τη σερί νικών των Μπρούινς

Οι Άναχαϊμ Ντακς πήραν τη νίκη μετά από μια δυναμική επανεμφάνισή τους προς το τέλος με σκόρερ τον Μέισον ΜακΤάβις στη παράταση, χαρίζοντας στους Μπόστον Μπρούινς την πρώτη ήττα της σεζόν τους με 4-3.

Το σκορ άνοιξαν οι Ντακς στη 1η περίοδο με πέντε λεπτά να απομένουν με σκόρερ τον Γκούντας (ασίστ: Βακανάινεν και Στρόουμ). Ο δίσκος αναπήδησε ανάμεσα στα πόδια του αμυντικού των Μπρούινς, Λίντχολμ και μπήκε μέσα στο τέρμα.

Στη 2η περίοδο, ο Κόιλ έφερε το παιχνίδι σε ισοπαλία μετά από power play με ασίστ των Πάστρνιακ και ΜακΑβόι. Ο Γκρζέλσικ το διπλασίασε μετά από δυο λεπτά περίπου και ο Πάστρνιακ τους έφερε το προβάδισμα των 3-1 προς το τέλος της περιόδου.

Στη 3η περίοδο, ειδικά προς το τέλος της, οι Ντακς απάντησαν δυναμικά. Με δυο λεπτά να απομένουν, ο Κάρλσον τους ανεβάζει 3-2. Με 14 δευτερόλεπτα να απομένουν, ο Τέρι φέρνει την ισοφάριση και ο αγώνας πάει σε παράταση.

Από τα πέντε λεπτά που διαρκεί η παράταση, ο ΜακΤάβις τη λήγει σε δυο λεπτά και φέρνει τη νίκη στους Ντακς.