Νίκη για το Κολέγιο της Βοστώνης κόντρα στο Πανεπιστήμιου του Μίσιγκαν με 4-0, αποκλείοντας τους όχι μόνο από τον τελικό, αλλά βγάζοντας τους και shutout. Το BC θα αναμετρηθεί με το Ντένβερ το Σάββατο 13/4 στον τελικό του Frozen Four.

Στη 1η περίοδο, το σκορ ανοίγει ο Γουίλ Σμιθ αμέσως στο πρώτο λεπτό, σκοράροντας μπροστά στην εστία.

Στη 2η περίοδο, ο ίδιος, ξανά, διπλασιάζει το σκορ στο 12΄ σουτάροντας πίσω από την εστία, με τον δίσκο να εκτρέπετε από τα πόδια του αμυντικού του Μίσιγκαν ανάμεσα στα πόδια του τερματοφύλακα και μέσα στο δίχτυ. 49 δευτερόλεπτα αργότερα, ο Γκοτιέ, με breakaway επεκτείνει το σκορ.

Στη 3η περίοδο, ο Περό ολοκληρώνει το σκορ στο 5΄ με wrap-around γκολ.

Το Μίσιγκαν για άλλη μια φορά βλέπει να χάνει την κατάκτηση του πρωταθλήματος, ενώ ίσως το BC να μην προκάλεσε εντύπωση σε κανέναν, η πρόκρισή του στον τελικό, μιας και θεωρείται το φαβορί.