Με 6-2 διέλυσαν οι Οτάβα Σένατορς τους Μπάφαλο Σέιμπρς με πέντε γκολ από την 1η περίοδο κιόλας!

Στη 1η περίοδο, οι Σένατορς πραγματοποιήσανε «σφοδρή» επίθεση στους Σέιμπρς, ειδικότερα στο πρώτο μισό της περιόδου. Το σκορ ανοίγει ο Ζουμπ στο 2′, ο οποίος διασφάλισε ότι ο δίσκος θα περνούσε την γραμμή του τέρματος, «σπρώχνοντας» την ήδη απόπειρα από τον Καστέλικ. Στο 4′, ο Κάτσουκ διπλασιάζει το σκορ με γκολ μπροστά στην εστία. Στο 6′, ο Μπάθερσον το βάζει στο ριμπάουντ και ο Τσίκρουν σκοράρει από τον αριστερό κύκλο. Μετά από αυτό το γκολ, οι Σέιμπρς πραγματοποίησαν αλλαγή τερματοφύλακος: ο Λιβάι αντικαθιστά τον Λουκόνεν. Στο 19′, ο Κατσάκ κάνει το 5-0 με tip-in από σουτ του Τσάμπο.

Στη 2η περίοδο, οι Σέιμπρς έβαλαν τα δυο μοναδικά τους γκολ: στο 2′, με τον Πετέρκα από τον δεξιό κύκλο και στο 13′ με τον Κλίφτον από το slot.

Στη 3η περίοδο, ο Πίντο ολοκληρώνει το σκορ στο 16′ στο άδειο τέρμα των Σέιμπρς.