Νίκη για τους Άναχαϊμ Ντακς κόντρα στους Οτάβα Σένατορς με 5-1. Σημαντικό αποτέλεσμα για τους πρώτους μετά το shutout τους στην προηγούμενη αγωνιστική.

Στη 1η περίοδο, το σκορ ανοίγει ο Μίντιουκοβ για τους Ντακς στο 9′, σκοράροντας στο ριμπάουντ του Τέρι.

Στη 2η περίοδο, οι Ντακς κράτησαν σταθερά το προβάδισμα τους. Στο 17′, ο Βατράνο διπλασιάζει το σκορ, σκοράροντας από τον δεξιό κύκλο. Ομοίως, ο ΜακΤάβις στο επόμενο λεπτό για να κάνει το προβάδισμα 3-0.

Στη 3η περίοδο, οι Ντακς πραγματοποιούν αλλαγή τερματοφύλακος: ο Ντοστάλ αντικαθιστά τον Γκίμπσον. Στο 2′, ο ΜακΤάβις προσθέτει το τέταρτο γκολ των Ντακς, σκοράροντας από την αριστερή πλευρά της εστίας, ολοκληρώνοντας πάσα του Τέρι. Στο 4′, οι Σένατορς βρίσκουν για πρώτη φορά το δίχτυ, με γκολ του Τζιρού από τον δεξιό κύκλο. Στο 9′, ο Φόουλερ σημείωνει ένα ακόμα γκολ για τους Ντακς στο power play, ολοκληρώνοντας και το σκορ.