Με Νέσεν η νίκη των Χάρικεϊνς επί των Γουάιλντ

Νίκη για τους Καρολίνα Χάρικεϊνς κόντρα στους Μινεσότα Γουάιλντ με 3-2. Οι δεύτεροι είχαν το προβάδισμα στη 1η περίοδο, αλλά τον έχασαν στην δεύτερη. Στη 3η οι Χάρικεϊνς πήραν το προβάδισμα χάρη στον Στέφαν Νέσεν.

Στη 1η περίοδο, το σκορ ανοίγει ο Ντιούαρ για τους Γουάιλντ στο 10′ από το slot. Στο 15′, λ Σταλ φέρνει την ισοφάριση στο ριμπάουντ. Στα τελευταία 20 δευτερόλεπτα, ο Μπρόντιν λήγει την περίοδο με προβάδισμα των Γουάιλντ, σκοράροντας από την μπλε γραμμή.

Στη 2η περίοδο, δεν μπήκε κανένα γκολ παρά αργότερα, στα τελευταία 24 δευτερόλεπτα από τον Σβέτσνικοβ για να φέρει την ισοπαλία στους Χάρικεϊνς, σουτάροντας από τον δεξιό κύκλο.

Στη 3η περίοδο, ο Νέσεν φέρνει το νικητήριο γκολ για τους Χάρικεϊνς στο 11, με τον δίσκο να είχε εκτραπεί πάνω του από σουτ του Ντρούρι.