Στον… χαμό της Καισαριανής, νικητής ο Ολυμπιακός!

Ο Ολυμπιακός έφτασε σε σημαντική ψυχολογικά και βαθμολογικά νίκη, κερδίζοντας με 2-3 την Κηφισιά σε ένα παιχνίδι… θρίλερ.

Οι Ερυθρόλευκοι προηγήθηκαν με τρομερό γκολ του Γιώργου Μασούρα στο 11ο λεπτό με το αριστερό εκτός περιοχής. Στο 39′ ο Ναβάρο έκανε το 2-0 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, πέντε λεπτά πριν μειώσει δεχθεί δεύτερη κίτρινη και αφήσει τον Ολυμπιακό με δέκα ποδοσφαιριστές ο Ρέτσος.

Στο 45+2′ ο Μιλίτσεβιτς μείωσε σε 1-2 για τη Κηφισιά, στο χειρότερο χρονικά σημείο για τον Ολυμπιακό.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός ευτύχησε στο 52′ καθώς πέτυχε το 1-3 με τον Μασούρα από κόντρα σε κόρνερ, ωστόσο το γκολ ακυρώθηκε λόγω χεριού. Στο 63′ ο Οζέγκοβιτς ευστόχησε από την άσπρη βούλα για να φέρει το ματς στα ίσα. Οι Πειραιώτες πέτυχαν και τρίτο γκολ με τον Ελ Αραμπί, ωστόσο ο Μαροκινός «πιστολέρο» σκόραρε από αντικανονική θέση, με το τέρμα να ακυρώνεται.

Στο 86′ ο Ελ Αραμπί σκόραρε με τον ίδιο τρόπο, με το κεφάλι, και αυτή τη φορά το τέρμα δεν μπορούσε να ακυρωθεί καθώς όλα ήταν κανονικά στη φάση.

Στο 90+3′ ο Κριτσιούμα δέχθηκε δεύτερη κίτρινη και αποβλήθηκε, αφήνοντας, μετά τον Ρέτσο με τον Ολυμπιακό, και την Κηφισιά με δέκα παίκτες.