Νίκη 3-2 των Κογιότς κόντρα στους Πρεντέιτορς με διπλό από Κέλερ

Νίκη 3-2 εντός έδρας για τους Αριζόνα Κογιότς κόντρα στους Νάσβιλ Πρεντέιτορς, με τα 2 από τα 3 γκολ να ανήκουν στον Κλέιτον Κέλερ.

Στη 1η περίοδο, το σκορ ανοίγει ο Κέλερ για τους Κογιότς ολοκληρώνοντας εντυπωσιακά την πάσα του Γκάνθερ.

Στη 2η περίοδο, ο Κέλερ, ξανά, διπλασιάζει το σκορ των Κογιότς στο 2′, με γκολ παρόμοιο με εκείνο που σημείωσε την προηγούμενη περίοδο. Ολοκληρώνει εξίσου εντυπωσιακά πάσα του Μακέλι από απέναντι. Στο 4′, οι Πρεντέιτορς απαντούν με τον Γιόσι, ο οποίος επιχείρησε με επιτυχία ένα πολύ μακρύ σουτ, με τον δίσκο να χτυπάει πάνω στην εστία, να εκτρέπεται στην πλάτη του τερματοφύλακα και ανακατευθύνεται μετά μέσα στην εστία. Στο 10′, ο Καρκόνε ανεβάζει τους Κογιότς 3-1, σπάζοντας την άμυνα των Πρεντέιτορς και σκοράρει από αριστερά της εστίας.

Στη 3η περίοδο, οι Φλάιερς έρχονται μια μονάδα πιο κοντά με τους Κογιότς στο 19′, όπου ο Νόβακ σκοράρει στο ριμπάουντ. Δεν μπόρεσαν να φέρουν τη ισοφάριση και οι Κογιότς την γλυτώνουν με νίκη τους.