Ισοπαλία στη… «σούπα» της Λεωφόρου

Από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο ανάμεσα σε Παναθηναϊκό και Ολυμπιακό, με το 1-1 να αφήνει ανοικτούς λογαριασμούς εν όψει της ρεβάνς στο “Καραϊσκάκης”.

Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε τίποτα να προσφέρει, για τη μεγαλύτερη διάρκεια του. Η σημαντικότερη φάση του Α’ μέρους ήταν και το γκολ του Ολυμπιακού, στο 45′, με το ωραίο σουτ του Αλεξανδρόπουλου, ο οποίος άνοιξε το σκορ κόντρα στην πρώην ομάδα του.

Στο δεύτερο ημίχρονο προσπάθησε να πιέσει αλλά πιο απειλητικό ήταν ο Ολυμπιακός, κάτι που φάνηκε κυρίως μετά το γκολ ισοφάρισης του Ιωαννίδη στο 65′ με εκτέλεση κόρνερ. Μεγαλύτερες ευκαιρίες με Φορτούνη και Ποντένσε, με τη μπάλα και στις δύο περιπτώσεις να βρίσκει στα σώματα.

Οι δύο ομάδες θα… «ξαναμιλήσουν» την επόμενη εβδομάδα στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης», όπου θα κριθεί η πρόκριση στην επόμενη φάση.