Επικράτησαν οι Πάνθερς στην 6-2 νίκη επί των Κογιότς

Από το πρώτο λεπτό, οι Φλόριντα Πάνθερς επικράτησαν δυναμικά καθ’ όλη την διάρκεια του παιχνιδιού, εξασφαλίζοντας 6-2 νίκη κόντρα στους Αριζόνα Κογιότς.

Στη 1η περίοδο, το σκορ άνοιξε ο Κατσάκ για τους Πάνθερς στο 1′, λίγο έξω από τον δεξιό κύκλο. Στη συνέχεια, ο Ράινχαρτ διπλασιάζει το σκορ στο 9΄, στο power play, με τον Κατσάκ να του πασάρει τον δίσκο πίσω στην γραμμή του τέρματος. 18 δευτερόλεπτα αργότερα, ο Μπένετ τους «ανεβάζει» 3-0 στο breakaway. Με την ολοκλήρωση της περιόδου, οι Πάνθερς είχαν 17 σουτ στο τέρμα σε σύγκριση με τους Κογιότς, οι οποίοι είχαν μόνο 5.

Στη 2η περίοδο, οι Κογιότς προσπάθησαν σκληρά να βρουν το δίχτυ (20 σουτ), αλλά δεν τα κατάφεραν καθόλου. Αντιθέτως, οι Πάνθερς συνέχισαν σταθερά αυτό που ξεκίνησαν στην προηγούμενη περίοδο. Στο 5΄, ο Κατσάκ σημειώνει το δεύτερο γκολ του και τέταρτο των Πάνθερς. Στο 18΄, ο Λούντελ τους δίνει προβάδισμα 5-0 με one-timer γκολ από πάσα του Ράινχαρτ.

Στη 3η περίοδο, ο Γκάντζοβικ σημειώνει το πρώτο του γκολ αυτή τη σεζόν, στο 3΄ και ολοκληρώνει το σκορ των Πάνθερς. Στη συνέχεια, οι Κογιότς κατάφεραν να αποφύγουν το shutout με δυο γκολ τους. Στο 4΄, ο Γκάνθερ σκοράρει στο power play, φέρνοντας το πρώτο γκολ των Κογιότς. Στο 17΄, ο Κούλι ολοκληρώνει τον αγώνα, σκοράροντας κοντά στην μπλε περιοχή του τέρματος με πάσα του Γκάνθερ από τον δεξιό κύκλο.