Δυνατή επανεμφάνιση των Ντέβιλς, 4-2 νίκη επί των Μπλάχκοκς

Έντονος αγώνας μεταξύ των Νιου Τζέρσι Ντέβιλς και Σικάγο Μπλάκχοκς, όπου οι πρώτοι εξασφάλισαν την νίκη με 4-2.

Στη 1η περίοδο, το σκορ ανοίγει ο Ντίκινσον για τους Μπλάκχοκς, αργά, στο 15′ σε power play. Οι Ντέβιλς, για άλλη μια φορά, παραδίδουν το πρώτο γκολ στους αντιπάλους τους. Μετά μια έντονη περίοδο, με πέναλτι, καθώς και αρκετούς καυγάδες προς υπεράσπιση συμπαικτών τους σε σκληρό μαρκάρισμα, οι Μπλάκχοκς προηγούνται της πρώτης περιόδου.

Στη 2η περίοδο, ο Μπένταρντ των Μπλάκχοκς δεν επιστρέφει στον αγώνα μετά το σκληρό μαρκάρισμα που δέχτηκε από τον Σμιθ στη προηγούμενη περίοδο. Η ένταση από την 1η περίοδο δεν εξανεμίστηκε καθώς για περίπου στο πρώτο μισό της δεύτερης περιόδου , μόνο χόκεϊ δεν παίχτηκε. Κάθε λίγο και λιγάκι ένας καυγάς άνοιγε, και μάλιστα κάποια στιγμή οι Ντέβιλς είχαν 3 παίκτες στον πάγκο του πέναλτι ενώ οι Μπλάκχοκς 4! Στο 10′, ο Χολτζ πετυχαίνει την ισοφάριση. Οι Ντέβιλς παραδίδουν ένα ακόμα γκολ, με τον Κάτσουκ να σκοράρει στο 18′ για να δώσει το προβάδισμα στους Μπλάκχοκς ξανά.

Στη 3η περίοδο, οι Μπλάκχοκς δέχονται ένα ακόμα πλήγμα: ο Φολίνο δεν επιστρέφει στον αγώνα λόγω τραυματισμού.Ο Νέμετς σκοράρει στο 5′ για να φέρει τους Ντέβιλς ίσους με τους Μπλάκχοκς. Στο 11′, ο ΜακΛόουντ είναι αυτός που «σπάει» την ισοπαλία για να δώσει το προβάδισμα στους Ντέβιλς. Με περίπου δύο λεπτά να απομένουν για τη λήξη της περιόδου, οι Μπλάκχοκς αντικαθιστούν τον τερματοφύλακα τους για έναν έξτρα σκέιτερ. Οι Ντέβιλς εκμεταλλεύονται αυτή την ευκαιρία με τον Τόφολι να ολοκληρώνει το σκορ σκοράροντας στο άδειο τέρμα τους στα τελευταία 27 δευτερόλεπτα!