«Αέρινος» ΠΑΟΚ, πέρασε εύκολα από τον Βόλο

Ο ΠΑΟΚ πέρασε… σαν τον άνεμο από το Πανθεσσαλικό Στάδιο, νικώντας με το εμφατικό 5-1 τον Βόλο.

Ο Ντεσπόντοφ άνοιξε το σκορ στο 22ο λεπτό για τον Δικέφαλο του Βορρά, «ξεκλειδώνοντας» την άμυνα των γηπεδούχων. Ο Βόλος απάντησε μέσα σε διάστημα έξι λεπτών, ωστόσο το γκολ που πέτυχε η ομάδα της Μαγνησίας με τον Μύγα, δεν μέτρησε λόγω οφσάιντ.

Στο 45+1′ ο Τόμας Μουργκ έγραψε το 0-2, ξεκαθαρίζοντας το τοπίο για τους τρεις βαθμούς των Θεσσαλονικέων. Στο 6′ της επανάληψης οι δύο σκόρερς του ΠΑΟΚ συνεργάστηκαν και πέτυχαν και τρίτο γκολ για τον Δικέφαλο του Βορρά, με τον Βούλγαρο μέσο να είναι αυτός που σκόραρε.

Στο 58′ οι γηπεδούχοι απάντησαν με τον Ντέλετιτς για το 1-3, δεκατρία λεπτά πριν οι Ασπρόμαυροι πετύχουν και τέταρτο γκολ, αυτή τη φορά με τον Τάισον, από ασίστ του Ζίβκοβιτς που πέρασε λίγο πριν (68′) στο ματς. Στο 89′ ο Τζίμας, με ασίστ του Τάισον, πέτυχε το πέμπτο γκολ για τον Δικέφαλο του Βορρά, ο οποίος πέρασε «αέρινος» από το Πανθεσσαλικό.