«4άρι» για τους Ντακς κόντρα στους Σέιμπρς

Σημαντική νίκη για τους Άναχαϊμ Ντακς, όπου κέρδισαν με 4-2 τους Μπάφαλο Σέιμπρς. Ο Τζάκομπ Σίλβερμπεργκ είναι υπεύθυνος για τα δυο από τα τέσσερα γκολ.

Στη 1η περίοδο, το σκορ ανοίγει ο Σίλβερμπεργκ για τους Ντακς στο 6′, ψηλά στην κορυφή του slot.

Στη 2η περίοδο, στο 4′, οι Ντακς διπλασιάζουν το σκορ. Ο Ζελβέγκερ επιχειρεί να σουτάρει από την μπλε γραμμή, αλλά ο Λουκόνεν αποκρούει και ο Κάρικ σκοράρει στο ριμπάουντ. Στο επόμενο λεπτό, ο Σίλβερμπεργκ επεκτείνει το σκορ των Ντακς.

Στη 3η περίοδο, στο 15΄, ο Γκρίνγουιν σημειώνει το πρώτο γκολ των Σέιμπρς με tip-in από πάσα του Νταλίν. Στα τελευταία τέσσερα λεπτά, οι Σέιμπρς αντικαθιστούν τον τερματοφύλακά τους για έναν έξτρα σκέιτερ. Στο 17΄, ο Οπόσο σκοράρει με one-timer, δίνοντας ελπίδα στους Σέιμπρς για πιθανή ισοφάριση. Στο 19΄, ο Χενρίκ προσθέτει ένα ακόμα γκολ στους Ντακς στο άδειο τέρμα και ολοκληρώνει το σκορ.