«Συνέτριψε» την Κηφισιά με 6-0!

Κυρίαρχος ΠΑΟΚ στην Αθήνα, κατάφερε να κερδίσει με τελικό σκορ 6-0 την Κηφισιά.

Ο «δικέφαλος του βορρά» έπαιξε ένα ουσιαστικό παιχνίδι απέναντι στην Κηφισιά, η οποία προσπάθησε, αλλά δεν κατάφερε να σταματήσει την ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου, η οποία επιβλήθηκε με την παρουσία της.

Το παιχνίδι: Ο ΠΑΟΚ έπαιξε πολύ καλό παιχνίδι διατηρώντας στο σύνολο του παιχνιδιού την κατοχή της μπάλας (70%), δημιούργησε πολλές φάσεις και ευκαιρίες. Νωρίς στο παιχνίδι και συγκεκριμένα στο 13′ ο Γιάννης Κωνσταντέλιας άνοιξε το σκορ για τον «δικέφαλο του βορρά». Στο 28′ ο Μπράντον Τόμας έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του, ενώ λίγο αργότερα στο 34′ ο Κιρίλ Ντεσπόντοφ, ο οποίος υπήρξε πρωταγωνιστής στο σημερινό παιχνίδι, σκόραρε για το 3-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ μπήκε δυναμικά, καθώς στο 52′ ο Τόμας Μούργκ χάρισε το τέταρτο γκολ στην ομάδα του, ενώ είκοσι λεπτά αργότερα στο 72′, μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Μαγκομέντ Οζντόεφ σκόραρε με μια υπέροχη κεφαλιά. Το σκορ για τον ΠΑΟΚ έκλεισε στο 80′ ο αρχηγός της ομάδας, Θεοχάρης Τσιγγάρας.

Ο ΠΑΟΚ δεν σταμάτησε να προσπαθεί και να πιέζει, παρόλο που προηγούνταν στο σκορ και είχε τη δυνατότητα να «χαλαρώσει» και να πάρει ανάσες.

Η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας με 35 βαθμούς συνολικά, ολοκληρώνοντας με αυτό τον τρόπο ιδανικά την 15η αγωνιστική, την τελευταία πριν την διακοπή των εορτών.