Συνεχίζουν τις νίκες εκτός έδρας οι Ντέβιλς, νίκη 4-2  κόντρα στους Φλέιμς

Την 3η πολυπόθητη εκτός έδρας νίκης εξασφάλισαν οι Νιου Τζέρσι Ντέβιλς, όπου αυτή τη φορά αντιμετώπισαν τους Κάλγκαρι Φλέιμς, οι οποίοι έχασαν με 4-2 από τους πρώτους.

Στη 1η περίοδο, οι Φλέιμς επικράτησαν και έπαιξαν πιο επιθετικά. Οι Ντέβιλς μόλις προς το τέλος της περιόδου ανέπτυξαν το παιχνίδι τους. Το σκορ άνοιξε ο Σαρανγκόβιτς για τους Φλέιμς με 18 δευτερόλεπτα να απομένουν για το τέλος της περιόδου σε breakaway! Ο Σαρανγκόβιτς πρόλαβε να κλέψει τον δίσκο από τον Νέμετς και με τρομερή ταχύτητα να το βάλει στο τέρμα. Ο Βάνικεκ, ο οποίος μέχρι στιγμής είχε μια πολυ καλή εμφάνιση, έμεινε εκτεθειμένος εκείνη την στιγμή.

Στη 2η περίοδο, οι Ντέβιλς ήταν εκείνοι που επικράτησαν αυτή τη φορά και έπαιξαν πιο επιθετικά. Ο Χίτσιερ φέρνει την ισοφάριση στο 3′. Ο Μπρατ «σπάει» την ισοπαλία στο 12′ και δίνει στους Ντέβιλς το προβάδισμα.

Στη 3η περίοδο, ο Χολτζ επέκτεινε το προβάδισμα των Ντέβιλς σε 3-1 στο 9′. Οι Φλέιμς πλησιάζουν επικίνδυνα στο 15′ με σκόρερ τον Κάντρι. Ευκαιρία αποκτούν οι Ντέβιλς στα τελευταία δυο λεπτά, αφού οι Φλέιμς αντικατέστησαν τον τερματοφύλακα τους για έναν έξτρα σκέιτερ. Ο Χίτσιερ, ξανά, σκοράρει στο άδειο τέρμα τους με 37 δευτερόλεπτα να απομένουν και ολοκληρώνεται το σκορ 4-2 υπέρ των Ντέβιλς.