Ο Λουκ Χιουζ εξασφαλίζει την 3η νίκη των Ντέβιλς στην παράταση

Οι Νιου Τζέρσι Ντέβιλς κλείνουν τον δύσκολο μήνα που είχαν εξασφαλίζοντας την τρίτη συνεχόμενη νίκη τους. Αυτή τη φορά αντιμετώπισαν τους Φιλαδέλφια Φλάιερς όπου και τους κέρδισαν με 4-3 στην παράταση χάρη στον Λουκ Χιουζ.

Στη 1η περίοδο, το σκορ άνοιξε ο Χολτζ στα 3′ για τους Ντέβιλς. Ο Τζακ Χιουζ διπλασίασε το προβάδισμα τους στα 15′. Ο Λουκ Χιουζ εγκατέλειψε τον αγώνα προς το τέλος της περιόδου μετά το βαρύ χτύπημα που δέχτηκε από τον Χάθαγουεϊ το οποίο τον έστειλε στον τοίχο. Στον τελευταίο του επιβλήθηκε 5 λεπτά πέναλτι, καθώς και διώχθηκε από το παιχνίδι για αυτό το παράπτωμα.

Στη 2η περίοδο, ο Λ. Χιουζ επιστρέφει κανονικά αφότου πέρασε το τεστ πρωτοκόλου για διάσειση. Οι Φλάιερς σκοράρουν το πρώτο τους γκολ με τον Φροστ στα 11′ σε power play.

Στη 3η περίοδο, ο Τόφολι σημειώνει το τρίτο γκολ για τους Ντέβιλς στα 4′ σε power play. Ο Γουόκερ βάζει τους Φλάιερς επικίνδυνα κοντά με τους «Διαβόλους» στα 15′. Με 50 δευτερόλεπτα να απομένουν για την λήξη της περιόδου, ο Φόρστερ φέρνει την ισοφάριση και ο αγώνας συνεχίζεται στην παράταση.

Στην παράταση, ο Λ. Χιουζ σκοράρει με ένα εντυπωσιακό one-timer γκολ με ασσίστ του Τζακ Χιουζ μέσα σε 28 δευτερόλεπτα, φέρνοντας τη νίκη στους Ντέβιλς.