Νίκη των Ντακς από την 1η περίοδο, 5-2 επί των Γκόλντεν Νάιτς

Νίκη 5-2 ξανά για τους Άναχαϊμ Ντακς στην τρίτη τους συνάντηση με τους πρωταθλητές Βέγκας Γκόλντεν Νάιτς, χαρίζοντας τους, επιπλέον, την τέταρτη συνεχόμενη ήττα τους.

Στη 1η περίοδο, το σκορ άνοιξε ο Λίσον για τους Ντακς στο 3′. Ο Ντράισντεϊλ διπλασιάζει το σκορ στο 8′. Είχε να σκοράρει από τον Μάρτιο του 2022, καθώς στάθηκε άτυχος λόγω τραυματισμού μέχρι τώρα. Ο Βατράνο επεκτείνει το προβάδισμα στο 11′ με τον Τέρι να προσθέτει το τέταρτο γκολ τους σε λιγότερο από ένα λεπτό.

Στη 2η περίοδο, οι Γκόλντεν Νάιτς βρίσκουν την εστία: ο Μαρτίνεζ σκοράρει στο 7′. Ο Στόουν φέρνει το δεύτερο γκολ τους στο 12′ στο power play. Ο Λίσον ολοκληρώνει το σκορ των Ντακς με το δεύτερο γκολ του στο 17′.

Στη 3η περίοδο, δεν σημειώθηκε κανένα γκολ. Ο Γκίμπσον κατάφερε να πραγματοποιήσει όλες τις σημαντικές αποκρούσεις για να κρατήσει το προβάδισμα των Ντακς και οι τελευταίοι παίρνουν την νίκη με μεγάλη διαφορά έναντι στους πρωταθλητές.