Νίκη με πρωταγωνιστή τον Σβάμπ!

Ο ΠΑΟΚ κατάφερε να κερδίσει τον Βόλο με γκολ του Στέφαν Σβάμπ, αλλά με όχι και τόσο θετικό αποτέλεσμα.

Ο «δικέφαλος του βορρά» πήρε προβάδισμα στην πρώτη φάση του κυπέλλου στον γύρο των «16» με νίκη απέναντι στον Βόλο, σε ένα παιχνίδι μέτριο, χωρίς ουσιαστικές φάσεις και δημιουργία.

Ο Ραζβάν Λουτσέσκου έκανε πολλές αλλαγές στο ροτέισον της ομάδας που δεν απέφεραν όμως πολλές ευκαιρίες, ενώ από την άλλη ο Βόλος έκανε ουσιαστικές αλλαγές που ανέβασε τις γραμμές του στο γήπεδο και πίεσε τον ΠΑΟΚ.

Ο ΠΑΟΚ άργησε να βρει ευκαιρίες στο παιχνίδι, ωστόσο στα τελευταία λεπτά των καθυστερήσεων και συγκεκριμένα στο δεύτερο λεπτό ο Στέφαν Σβάμπ άνοιξε το σκορ από την «άσπρη βούλα».

Η εικόνα του ΠΑΟΚ παρέμεινε η ίδια και στο δεύτερο ημίχρονο με τον Βόλο να πιέζει και να απειλεί την εστία του Ζίβκο Ζίβκοβιτς.

Το επόμενο παιχνίδι του «δικεφάλου» είναι την επόμενη Πέμπτη 14/12 στις 19:45 απέναντι στην Ελσίνκι.