Ήττα για Ντέβιλς, 7η συνεχόμενη νίκη των Όιλερς

Ήττα 4-1 για τους Νιου Τζέρσι Ντέβιλς κόντρα στους Έντμοντον Όιλερς, ολοκληρώνοντας τις εκτός έδρας αγωνιστικές με 3 νίκες από τις 4, ενώ οι Όιλερς εξασφάλισαν την έβδομη συνεχόμενη νίκη τους.

Στη 1η περίοδο, οι Όιλερς πήραν πρώτοι το προβάδισμα με το σκορ να ανοίγει ο Ράιαν, αργά στο 18′.

Στη 2η περίοδο, ο Μπουτσάρ διπλασίασε το σκορ στο 14′ σε power play με one-timer.

Στη 3η περίοδο, ο ΜακΝτέιβιντ επέκτεινε το σκορ των Όιλερς σε 3-0 στο 4′ σε μια τρομερά ανήκουστη απόφαση από τον Σμιντ να το «παίξει» αμυντικός. Με λίγα λόγια, ο τερματοφύλακας των Ντέβιλς, αντί να μείνει στο τέρμα, αποφάσισε να προστατέψει τον δίσκο (ο οποίος ήταν πίσω από την εστία) μέχρι να έρθει κάποιος συμπαίκτης του, όμως ο Κέιν τον κέρδισε και τον πάσαρε στον ΜακΝτέιβιντ, ο οποίος στην ουσία σκόραρε σε μια απροστάτευτη εστία. 30 δευτερόλεπτα αργότερα, ο Μπρατ φέρνει το πρώτο γκολ για τους Ντέβιλς. Οι τελευταίοι, στο τελευταίο τέταρτο, έβγαλαν τονν Σμιντ για να προσθέσουν έναν έξτρα σκέιτερ. Ο Κέιν βρίσκει την ευκαιρία στο 16′ να σκοράρει στο άδειο τέρμα των Ντέβιλς και το σκορ ολοκληρώνεται εδώ.