Ήττα 4-1 των Πάνθερς κόντρα στους Μπλουζ

Οι Φλόριντα Πάνθερς έχουν χάσει 4 από τις 5 εντός έδρας αγωνιστικές, με πιο προόσφατη προσθήκη την ήττα τους εναντίον των Σεντ Λούις Μπλουζ με 4-1. Ο Τζόελ Χόφερ έκανε ρεκόρ καριέρας με 37 αποκρούσεις.

Στη 1η περίοδο, δεν σημειώθηκε κανένα γκολ. Οι Πάνθερς είχαν πολλές ευκαιρίες, αλλά η κάθε τους απόπειρα να μπει ο δίσκος στο τέρμα ήταν άτυχη.

Στη 2η περίοδο, το σκορ άνοιξε ο Κάιρου για τους Μπλουζ στο 4′. Λίγα δευτερόλεπτα αργότερα, ο Μπατσνέβιτς διπλασίασε το γκολ, αλλά ακυρώθηκε καθώς ήταν οφσάιντ. Στο 7′, όμως, βρήκε ξανά την ευκαιρία για να δώσει προβάδισμα 2-0 στους Μπλουζ. Ο Λουσταρίνεν σκοράρει το πρώτο γκολ για τους Πάνθερς στο 13′. Ο Τόροπτσενκο επεκτείνει το σκορ των Μπλουζ στο 16′.

Στη 3η περίοδο, ο Μπατσνέβιτς ολοκληρώνει στο 16′, σκοράροντας στο άδειο τέρμα των Πάνθερς.