Ήττα 3-2 των Ντακς κόντρα στους Κράκεν

Οι Άναχαϊμ Ντακς παρά τη συνεχή βελτίωσή τους δεν έχουν καταφέρει να εξασφαλίσουν μια νίκη. Αυτή τη φορά αντιμετώπισαν τους Σιατλ Κράκεν όπου και έχασαν με 3-2.

Στη 1η περίοδο, το σκορ ανοίγει ο Μπιόρκβιστ για τους Κράκεν στο 13′ σε power play. Ο Νταν το διπλασιάζει στο 16′. Οι Ντακς είχαν πολλές ευκαιρίες, όμως ο Ντακόρντ τις απέκρουσε όλες.

Στη 2η περίοδο, ο Βατράνο σκοράρει το πρώτο γκολ για τους Ντακς στο 6′ σε power play.

Στη 3η περίοδο, ο Τατάρ ανεβάζει το προβάδισμα των Κράκεν στο 8′. Στο 14′, ο Ζίγκρας διπλασιάζει το σκορ των Ντακς με ένα εντυπωσιακό γκολ τύπου λακρός (ή αλλιώς Μίτσιγκαν, όπως ονομάζεται κυρίως). Να σημειωθεί ότι ήταν η πρώτη του επιστροφή στην δράση καθώς έχασε 20 αγωνιστικές εξαιτίας τραυματισμού.

Προς τα τελευταία λεπτά, οι Ντακς ανέβασαν τους ρυθμούς τους, αλλά ο χρόνος δεν ήταν αρκετός για να φέρουν πιθανή ισοφάριση και έτσι οι Κράκεν παίρνουν την νίκη.