«It’s Timo time!»: Νίκη των Ντέβιλς στην παράταση

Νίκη 4-3 εξασφάλισαν οι Νιου Τζέρσι Ντέβιλς κόντρα στους Κολόμπους Μπλου Τζάκετς στην παράταση με σκόρερ τον Τίμο Μέιερ.

Στη 1η περίοδο, το σκορ άνοιξε ο Μπιν για τους Μπλου Τζάκετς στο 6′. Οι Ντέβιλς απάντησαν με ισοφάριση στο 9′ με σκόρερ τον Πάλατ.

Στη 2η περίοδο, ο Ντάνφορθ «σπάει» την ισοπαλία στο 8′ για να δώσει το προβάδισμα στους Μπλου Τζάκετς.

Στο τελευταίο τέταρτο της 3ης περιόδου, ήρθε όλη η δράση. Ο Μέρσερ καταφέρνει να φέρει την ισοπαλία στο 15′ με ένα εντυπωσιακό one-timer γκολ. Οι Μπλου Τζάκετς καταφέρνουν να πάρουν το προβάδισμα στο 17′ με σκόρερ τον Τσίνακοβ. Στο επόμενο λεπτό, ο Τζ. Χιουζ πασάρει τον δίσκο στον Λ. Χιουζ από την αμυντική ζώνη με τον τελευταίο να το φέρνει όλος μόνος του στη επιθετική ζώνη, προσπερνώντας τους αντιπάλους του με ταχύτητα για να φέρει την ισοφάριση. Η περίοδος λήγει με ισοπαλία, οπότε ο αγώνας συνεχίστηκε στην παράταση.

Στην παράταση, ο Μέιερ καταφέρνει να σκοράρει στο 2′ σε breakaway όταν ο δίσκος ξέφυγε από τον Τζόνσον.