Δεν άφησαν οι Γουάιλντ τους Μπλάκχοκς, νίκη με 4-1

Νίκη για τους Μινεσότα Γουάιλντ με 4-1 εναντίον των Σικάγο Μπλάκχοκς, καθιστώντας την τρίτη νίκη τους με τον νέο προπονητή τους, Τζον Χάινς.

Στη 1η περίοδο, το σκορ άνοιξε ο Ρόσι για τους Γουάιλντ στα 2′. Στο δεύτερο μισό της περιόδου, ο ίδιος, πάλι, διπλασίασε το σκορ στα 12′ σε power play. Ο Ζουκαρέλο επέκτεινε το σκορ σ 3-0 στα 17′.

Στη 2η περίοδο, ο Μπόλντι ανεβάζει τους Γουάιλντ 4-0 στο 11′ σε ευκαιρία power play.

Στη 3η περίοδο, οι Μπλάκχοκς εξασφαλίζουν τον πρώτο τους γκολ, εκμεταλλευόμενοι το power play. Ο Ράντις σκόραρε μετά από εκτροπή του δίσκου από τον Τζόνσον στα 12′.

Οι Γουάιλντ, γενικότερα, είχαν το πάνω χέρι σταθερά καθόλη την διάρκεια του αγώνα, ενώ ο Φλέρι σταμάτησε 28 από τις 29 προσπάθειες των Μπλάκχοκς.