2-1 νίκη των Νιου Τζέρσι Ντέβιλς στην παράταση κόντρα στους Μπόστον Μπρούινς. Ο Τζακ Χιουζ κατάφερε να εξασφαλίσει την πρωτιά στους Ντέβιλς στην παράταση.

Στη 1η περίοδο, το σκορ άνοιξε αργά στο τελευταίο τέταρτο, ο Γκίκι για τους Μπρούινς στο 16′. Σε σύγκριση με τους Ντέβιλς, επικράτησαν με 9-7.

Στη 2η περίοδο, δεν σημειώθηκε κανένα γκολ. Αυτή τη φορά οι Ντέβιλς επικράτησαν 11-7. Ο Βάνικεκ έκανε μια τρομερή απόκρουση σε breakaway του Πάστρνακ στο 18′ και απέφυγε έτσι να διπλασιάσει το σκορ των Μπρούινς.

Στη 3η περίοδο, ο Μέρσερ φέρνει την ισοφάριση στο 2′. Οι Ντέβιλς ανέβασαν την επίθεση τους, όμως δεν μπήκε κανέναν γκολ από καμιά πλευρά ώστε να «σπάσει» η ισοπαλία και ο αγώνας συνεχίστηκε στην παράταση.

Ως γνωστόν, οι Ντέβιλς ανταπεξέρχονται πολύ καλύτερα στην παράταση: το 3-on-3 είναι ένα δυνατό ατού τους. Θέμα χρόνου ήταν να σκοράρουν και το κατάφερε ο Χιουζ στο 2′ της παράτασης και λήγει τον αγώνα με νίκη των Ντέβιλς.