Αίσχος…

Ο Άρης των 22 τελικών δώρισε δύο βαθμούς στη Λαμία που είχε δύο φάσεις.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν συνολικά κακό και «βαρετό», με μεγαλύτερη φάση στο ματς το δοκάρι του Μενέντες, με τη Λαμία να στέκεται τυχερή, όπως πολλές φορές στο παιχνίδι. Οι φιλοξενούμενοι δεν απείλησαν ούτε για δείγμα την εστία του Άρη στο πρώτο ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο άναψαν τα αίματα με τον Άρη να κερδίζει πέναλτι μόλις στο 46′ με τον Μορόν. Ο ίδιος παίκτης, δύο λεπτά μετά, ευστόχησε για το 1-0. Στο 57′ ο Ακούνια ισοφάρισε με γκολ που δεν θα ξαναβάλει ποτέ στην καριέρα του. Ο Καρλίτος εκτέλεσε φάουλ, κεφαλιά του Σλίβκα από το πίσω δοκάρι στο πρώτο, εκεί με γυρισμένο σώμα σούταρε από διαγώνια θέση στην απέναντι γωνία για το 1-1 ο Ακούνια.

Ο Κοσέλεφ έβγαλε… τα πάντα στο ματς. Σουτ Νταρίντα, Μορόν, και κοντινή προβολή του Φαμπιάνο μέσα από τη μικρή περιοχή. Στο 74′, όμως, έκανε λάθος βολέ και στην αντεπίθεση ο Άρης έκανε το 2-1 με τον Μορόν να κάνει καρφωτή κεφαλιά στη γωνία.

Το δράμα δεν τελείωσε όμως. Και αυτό που ο Άρης δεν πλήρωσε κόντρα στον ΟΦΗ, το πλήρωσε με τη Λαμία. Στο 90+5′ η Λαμία βγήκε στην αντεπίθεση και ο Μάλτσι ισοφάρισε σε 2-2.

Και προς αυτούς που λένε γκέλα για τη Λαμία: Η Λαμία σας δεν πέρασε το κέντρο σχεδόν σε όλο το ματς. Αυτό σε προπονητές… καναπέδων και μη.