2ο συνεχόμενο shutout για τους Πάνθερς, νίκη των Κάνακς

Νίκη 4-0 για τους Βανκούβερ Κάνακς κόντρα στους Φλόριντα Πάνθερς, όπου οι τελευταίοι δεν πέτυχαν ούτε ένα γκολ για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική (ήταν shutout από τους Σιατλ Κράκεν στις 12/12).

Στη 1η περίοδο, το σκορ άνοιξε ο Κουζμένκο για τους Κάνακς στο 4′ σε breakaway. Ο Τζόσουα το διπλασίασε στο 13′ με ένα εντυπωσιακό backhand. Οι Πάνθερς είχαν 15 προσπάθειες σε σύγκριση με τους Κάνακς (9), όμως η περίοδος έληξε με 2-0 υπέρ των τελευταίων.

Στη 2η περίοδο, ο Τζόσουα επεκτείνει το σκορ 3-0 στο 10′ σε μια τελείως λάθος απόφαση για τον Μπομπρόφσκι, ο οποίος πάσαρε τον δίσκο στον αντίπαλό του. Ο Μπέσερ τους ανεβάζει 4-0 στο 15′.

Στη 3η περίοδο, οι Πάνθερς φαίνεται να προσπαθούν περισσότερο, αφού μέσα στο 20λεπτο πραγματοποίησαν 15 προσπάθειες στο τέρμα, ενώ οι Κάνακς είχαν μόνο μια. Ο Ντέμκο απέκρουσε όλα τα σουτ των Πάνθερς και η περίοδος έληξε χωρίς να σημειωθεί κανένα γκολ και οι Κάνακς παίρνουν την νίκη.