Ματσάρα με έξι γκολ είχαμε στην Τουρκία, ενώ στο Μόναχο σημαντική ισοπαλία.

Έ(χ)ασε μόνη της!

Τυπικά σαν ήττα είναι. Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, έως και το 61′ προηγούταν με 1-3 στην Κωνσταντινούπολη. Κατάφερε τελικά να ισοφαριστεί, πέφτοντας μάλιστα στην τελευταία θέση. Στο 11′ άνοιξε το σκορ ο Γκαρνάτσο. Επτά λεπτά μέτα, το 0-2 έκανε ο Φενράντες. Στο ματς μπήκε η Γαλατασαράι με τον Ζίγιεχ στο 29′. Φτάνοντας στο 55′, η ομάδα του Τεν Χαγκ βρήκε το 1-3 από τον ΜακΤόμινεϊ. Έμοιαζε με το γκολ της νίκης. Δεν ήταν όμως το νικητήριο. Στο 62ο λεπτό, ο Ζίγιεχ μείωσε σε 2-3, για να γίνει το 3-3 εννέα λεπτά αργότερα από τον Αρκτούκογλου. Με αυτόν τον τρόπο, η Γιουνάιτεντ χρειάζεται να κερδίσει τη Μπάγερν την τελευταία αγωνιστική, ό,τι και αν γίνει στο άλλο ματς. Το ίδιο χρειάζεται και η Τούρκικη ομάδα, μιας και «χάνει» στην ισοβαθμία, με την Κοπεγχάγη.

Αδιάφορο και μη αποτέλεσμα!

Η Μπάγερν Μονάχου, έχει ήδη τερματίσει στον όμιλο και μαθηματικά πρώτη. Οπότε έπαιξε χωρίς όφελος κόντρα στην Κοπεγχάγη. Η Δανέζικη ομάδα από την άλλη, καιγόταν για βαθμό/βαθμούς, λόγω της περίπτωσης να τερματίσει δεύτερη. Στον αγώνα δεν είχαμε και πολλές φάσεις, πράγμα που βόλεψε τους φιλοξενούμενους. Στο 90+3′, το VAR ακύρωσε πέναλντι που δόθηκε υπέρ της Μπάγερν. Η Κοπεγχάγη, ανέβηκε δεύτερη στον όμιλο. Έχει την ισοβαθμία με την Γαλατά, που υποδέχεται την τελευταία αγωνιστική. Με νίκη προκρίνεται προφανώς. Στην ισοπαλία, θέλει ήττα της Μάντσεστερ από τη Μπάγερν και στην ήττα το ίδιο, για να βγει έστω τρίτη.