Οι Κινγκς συνεχίζουν τις απανωτές νίκες, με 5-2 υπέρ τους το σκορ εναντίον των Ντακς

Με 5-2 έληξε η αγωνιστική μεταξύ των Λος Άντζελες Κινγκς και Άναχαϊμ Ντακς με νικητές τους πρώτους, οι οποίοι συνεχίζουν να εντυπωσιάζουν αυτή τη σεζόν.
Στη 1η περίοδο, το σκορ άνοιξε ο Φιάλα για τους Κινγκς στα 10′ και ακολούθησε αργότερα ο Κάλιεβ στα 12′ για να το διπλασιάσει.
Στη 2η περίοδο, οι Κινγκς συνεχίζουν να σκοράρουν. Ο Μπάιφιελντ προσθέτει το τρίτο γκολ στο 1′. Ο Φιάλα, ξανά, σημειώνει το δεύτερο γκολ του και το τέταρτο για τους Κινγκς στα 2′. Οι Ντακς βρίσκουν την ευκαιρία να βάλουν το πρώτο τους γκολ με τον Γκούντας στα 12′.
Στη 3η περίοδο, ο Κόπιταρ σημειώνει το πέμπτο και τελευταίο γκολ για τους Κινγκς. Ο Κίλορν σκοράρει για τους Ντακς στα 11′ σε power play. Από εκεί και πέρα, οι τελευταίοι δεν βρήκαν άλλες ευκαιρίες και χρόνο για να προφτάσουν στους Κινγκς, οπότε και φεύγουν με ήττα.