Ο Τέρι έφερε το νικητήριο γκολ στη παράταση για τους Ντακς

Με 4-3 πήραν την νίκη οι Άναχαϊμ Ντακς εναντίον των Αριζόνα Κογιότς με τον Τρόι Τέρι να σκοράρει το νικητήριο γκολ στη παράταση.

Ο Τέρι έδωσε το πρώτο προβάδισμα στους Ντακς με δυο γκολ σε power play στα 3′ και 9′ της 1ης περιόδου. Ο Κράους ανταποδίδει μετά από δυο λεπτά και σκοράρει το πρώτο γκολ για τους Κογιότς στα 11΄. Ο Κούλι φέρνει την ισοφάριση στα 14′ και σημειώνει μάλιστα το πρώτο NHL γκολ της καριέρας του.

Στη 2η περίοδο, υπήρχε μια ίση μάχη και από τις δυο πλευρές. Ο Κράους πάλι σκοράρει για τους Κογιότς και τους ανεβάζει 3-2.

Στη 3η περίοδο, γρήγορα οι Κογιότς παραλίγο να βάλουν γκολ σε ένα breakaway αλλά ο Ντόσταλ το σώζει. Ο Κάρλσον φέρνει την ισοπαλία στα 4΄ και μιας και δεν σημειώθηκαν άλλα γκολ, ο αγώνας πήγε σε παράταση.

Στη παράταση, ο Τέρι, σε ένα breakaway σε 31 δυτερόλεπτα κόντεψε να σκοράρει. Ολοκληρώνει το χατ-τρικ του ένα λεπτό πριν την λήξη της παράτασης και φέρνει τη νίκη στους Ντακς 4-3.

Ο Τέρι γίνεται ο τέταρτος παίκτης, αλλα και πρώτος φόργουορντ των Ντακς που ολοκληρώνει ένα χατ-τρικ στη παράταση.