Νίκη για Ρεντ Γουίνγκς, καλή προσπάθεια για Μπλου Τζάκετς

Με 5-4 έληξε ο αγώνας μεταξύ των Κολόμπους Μπλου Τζάκετς και Ντιτρόιτ Ρεντ Γουίνγκς με τους τελευταίους να είναι οι νικητές.

Στη 1η περίοδο, γρήγορα το σκορ άνοιξε ο Ρέιμοντ για τους Ρεντ Γουίνγκς στα 3′. Ο Φάμπρι το διπλασιάζει 44 δευτερόλεπτα αργότερα. Οι Μπλουζ Τζάκετς απαντάνε γρήγορα μετά από ενα λεπτό με τον Τεξιέ. Στα 18′, ο Μαρσένκο σουτάρει, αλλά ο δίσκος βγήκε εκτός πάνω από το τέρμα των Ρεντ Γουίνγκς, όμως χτυπάει πάνω στο πλεξιγκλάς, εκτράπει πίσω στο μπαστούνι του Φαντίλι, ο οποίος αντιδρά αμέσως και το βάζει μέσα στο τέρμα και φέρνει την ισοφάριση.

Στη 2η περίοδο, ο Κουράλι ανεβάζει τους Μπλου Τζάκετς 3-2 στα 5′. Ο ΝτεΜπρίνκατ στα 16′ φέρνει την ισοπαλία και γρήγορα ο Σπρονγκ δίνει το προβάδισμα στους Ρεντ Γουίνγκς στα 18′ με 4-3.

Στη 3η περίοδο, οι δυο ομάδες συνέχισαν να έχουν ίση επικράτηση. Ο Γουόλμαν στα 2′ φέρνει τους Ρεντ Γουίνγκ 5-3. Ο Λάινε στα 11′ πλησιάζει επικίνδυνα το Ντιτρόιτ με 5-4. Όμως, οι Μπλου Τζάκετς δεν βρήκαν άλλη ευκαιρία να ισοφαρίσουν και ο αγώνας λήγει υπέρ των Ρεντ Γουίνγκς.