Με 2 γκολ του Μπέσερ η νίκη των Κάνακς με 3-1 επί των Ντακς

Με 3-1 κέρδισαν οι Βανκούβερ Κάνακς τους Άναχαϊμ Ντακς, με τα δυο από τα τρία γκολ των πρώτων να ανήκουν στον Μπο Μπέσερ, χαρίζοντας την έβδομη συνεχόμενη ήττα των Ντακς.

Στη 1η περίοδο, το σκορ άνοιξε ο Μπέσερ για τους Κάνακς στα 6΄. Προς το τέλος της περιόδου, ο Λιουμπούσκιν εγκατέλειψε τον αγώνα με τραυματισμό στο πάνω μέρος του σώματός του.

Στη 2η περίοδο, ο Στρόουμ φέρνει την ισοφάριση στα 5′ σε power play. Ο αριθμός των βολών στον τέρμα παρέμειναν υπέρ των Ντακς όπως και στην προηγούμενη περίοδο.

Στη 3η περίοδο, ο Πέτερσον σπάει την ισοπαλία με ένα εντυπωσιακό wrap-around γκολ, στο οποίο ο δίσκος μπήκε στο τέρμα περνώντας ανάμεσα στα πόδια του Γκίμπσον και οι Κάνακς έχουν το προβάδισμα με 2-1. Ο ΜακΤάβις βρήκε τρομερή ευκαιρία να ισοφαρίσει στα 17′, όμως ο δίσκος βγήκε εκτός τέρματος. Με 48 δευτερόλεπτα να απομένουν για την λήξη του αγώνα, ο Μπέσερ σκοράρει στο άδειο τέρμα των Ντακς σε power play και το αποτελέσμα ολοκληρώνεται σε 3-1 υπέρ των Κάνακς.