Με 2-1 κέρδισαν οι Ρέιντζερς τους Χάρικεϊνς

Την 6η συνεχόμενη νίκη τους πήραν Νιου Γιορκ Ρέιντζερς με 2-1 εναντίον των Καρολίνα Χάρικεϊνς.

Στη 1η περίοδο, το σκορ άνοιξε ο Κράιντερ για τους Ρέιντζερς μετά από ένα λεπτό από την έναρξη του αγώνα σε power play, αφότου οι Χάρικεϊνς κλήθηκαν σε πέναλτι λόγω του ότι υπήρχαν παραπάνω από τον επιτρεπόμενο αριθμό παικτών στον πάγο. Στα 9′ οι Χάρικεϊνς εκμετάλλευτηκαν το power play για να φέρουν την ισοφάριση. Ο Άχο βρίσκει τον Τζάρβις και του πασάρει τον δίσκο και ο τελευταίος το βάζει μέσα στο τέρμα.

Στη 2η περίοδο, οι Χάρικεϊνς επικράτησαν με 9-4 σε βολές στο τέρμα, ωστόσο δεν σημειώθηκε κανένα γκολ από καμιά πλευρά.

Στη 3η περίοδο, στα 10′ ο Τρούμπα βρίσκει τον Κούλι και ο τελευταίος σκοράρει το νικητήριο γκολ για τους Ρέιντζερς. Να σημειωθεί ότι αυτό ήταν το δεύτερο γκολ του 21χρονου στη λίγκα.