Ήττα των Όιλερς με 5-3 εναντίον των Πάνθερς

Επεισοδιακή ήταν η αγωνιστική, η οποία θύμισε ντέρμπι, μεταξύ των Έντμοντον Όιλερς και των Φλόριντα Πάνθερς με το αποτελέσμα να διαμορφώνεται στα 5-3 υπέρ των τελευταίων.

Στη 1η περίοδο, το σκορ άνοιξε ο ΜακΝτέιβιντ για τους Όιλερς στα 5′. Ο Κέιν το διπλασίασε στα 9′. Ο Βερχέιζι σπάει το προβάδισμα των Όιλερς, σημειώνοντας το πρώτο γκολ των Πάνθερς ενάμιση λεπτό αργότερα. Ο Μίκολα φέρνει την ισοφάριση στα 15′.

Στη 2η περίοδο, οι Όιλερς ξαναπαίρνουν το προβάδισμα με εκτέλεση πέναλτι του ΜακΝτέιβιντ στα 5′. Αυτό συνέβησε διότι ο Ράινχαρτ έδωσε τρικλοποδιά στον ΜακΝτέιβιντ σε breakaway του. Γρήγορα απάντησαν οι Πάνθερς με τον Μίκολα ξανά να φέρνει την ισοφάριση στα 6′. Ο Στένλουντ σπάει την ισοπαλία στα 13′.

Στη 3η περίοδο, και οι δυο ομάδες αύξησαν τους ρυθμούς τους και επιτίθονται δυναμικά. Στα τελευταία δυο λεπτά, οι Όιλερς αντικαθιστούν τον τερματοφύλακά τους για έναν έξτρα σκέιτερ. Οι Πάνθερς εκμεταλλεύονται την προοπτική του άδειου τέρματος των αντιπάλων τους και με λιγότερο από ένα λεπτό να απομένει για την λήξη του αγώνα, ο Μπένετ σκοράρει το πέμπτο γκολ και ολοκληρώνεται το αποτέλεσμα με 5-3 υπέρ τους.